Bicyklovanie

Trek americký sen

Značka ktorú si práve teraz predstavíme má sídlo v meste Waterloo ktorý sídli v štáte Wisconsin. Je to veľmi veľmi populárna značka a my vám povieme prečo. Značku trek založil v roku 1976 Richard Burke ktorý sa na to odhodlal práve preto že mal veľmi rád cyklistiku a chcel ponúknuť svetu niečo viac. Bicykle začal vyrábať v malej továrni kde mal k dispozícii iba 5 zamestnancov. Boli to ale pravdepodobne tí najlepší zamestnanci keď sa im postupom času podarilo zachytávať najmodernejšie trendy v oblasti cyklistiky a aplikovať ich na ich bicykle. Firma sa postupne rozrastala a kvalitou sa približovala rôzným iným značkám, ktoré v tom čase oplývali kvalitou a silou.

Začiatkom 90 rokov však prišlo v značke trek k prelomu. Firma začala vyrábať bicykle s nového materiálu a to - karbónu. Táto technológia sa stala ozajstným trendom hlavne pre vlastnosti tohto materiálu a firma trek vyrába bicykle s tohto materiálu už viac ako 19 rokov a to pod vlastnou technológiou ktorú označujú OCLV.

Trek sa stal poprednou a vyhľadávanou značkou aj na tých najväčších cyklistických závodoch sveta. Nie je žiadným tajomstvom že na tejto značke jazdil napríklad aj Louis Armostrong, Alberto Contador a ďalší. Vyznačuje sa naozaj tým najlepším spracovaním a ponúka najväčšie možnosti na kvalitnú cyklistiku a dobrý pocit z nej.

Horské bicykle trek sú známe hlavne kvôli svojej ľahkosti a neskutočne dobrej ovládateľnosti. To si zaslúži uznanie a podporenie tejto firmy aj na Slovensku. Nie je dôvod prečo nevyskúšať práve túto značku


Komentáře k článku.

Úver na cokolvek

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok