Bicyklovanie

Drevené sane sú stále v kurze

Pamätáte si ešte na svoje detstvo, kedy bolo toľko snehu že ste nedokázali výjsť ani na dvor? Ak ste mali chatu alebo dom na odľahlejšom mieste, veľa krát ste museli naozaj premýšľať dopredu, pretože ak napadlo veľa snehu, nemohli ste sa dostať takmer nikde. Vaše detstvo ale bolo určite úžasné a spomínate na to určite s radosťou. Aj ja si na to spomínam a drevené sane k tomu určite patria tiež. Bolo to úžasné sa vybrať s kamarátmi do prírody niekde na poriadne kopec a tam sa spúšťať, koľko sa mi ráčilo. Pamätám si že sme boli mokrý už veľa krát za 5 min sánkovania, ale nám to vôbec nevadilo. Bola zábava a všetci sme sa poriadne zabavili. Hneď ako sme sa dosánkovali, nasledovala poriadna guľovačka, ktorú schytali hlavne dievčatá, ktoré boli na blízku. Nám to však vôbec nevadilo a guľovali sme sa ďalej.

Prenesme sa však do prítomnosti a povedzme si ako to vyzerá na svahoch dneska. Ľudia stále majú chuť sa ísť niekde zabaviť, ale nemajú kde. Lyžiarske strediská si za sánkovanie pýtajú peniaze a niektoré dokonca drevené sane aj sami požičiavajú. Počul som že niektoré strediská napríklad v Rakúsku sa sústredia výhradne na sánkarov, ktorým doprajú perfektné kopce určené len na to. Je to signál že lyže a snowboardy ustupujú do úzadia, alebo je to len marketingový trik ako prilákať na svahy už úplne každého?

Je šťastie že na Slovensku sa dá ešte stále sánkovať zadarmo. Musíte však vedieť kde nájdete kopec na ktorom sa sánkovať dá. Väčšinou to je tam kde je najviac detí, ale ani to nemusí byť znak toho že ste našli naozaj ten pravý kopec pre vaše deti. Vždy sa preto pozrite aký je svah naozaj strmí a poučte vaše deti o bezpečnosti. Hlavne aby nevrážali do iných detí a podobne. Teplo ich oblečte (to je základ) a pokiaľ idete s nimi tak ich vyzbrojte aj nejakým teplým čajom v termoske. Taký čajík ocení takmer každé dieťa.


Komentáře k článku.

Úver na cokolvek

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok